Відповідно до ч.4 ст.179 КЗпП України передбачена можливість підприємства за рахунок власних коштів надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України якщо дитина потребує домашнього догляду, то жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Різниця в тому, що в першому випадку роботодавець має право і не зобов’язаний надавати таку відпустку. У другому випадку (п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України) роботодавець зобов’язаний надати таку відпустку тривалістю яка встановлена у медичному висновку. Для цього Ви повинні написати та подати заяву на про надання Вам такої відпустки, додавши медичний висновок. У такому випадку роботодавець зобов’язаний видати наказ про надання Вам відпустки по догляду за дитиною без збереження заробітної плати на строк, що вказаний у медичному висновку.
Підкажіть, будь ласка, які строки сплати єдиного податку по спрощеній системі оподаткування?
Доброго дня! Нещодавно я створив сайт з продажу аксесуарів для мобільних телефонів, не зареєстрований як фізична особа-підприємець. Які можуть бути застосовані до мене штрафні санкції у такому випадку?