Наша благодійна організація, створена в організаційно-правовій формі фундації, існує вже більше ніж 7 років. За цей час нами було успішно реалізовано велику кількість благодійних програм і проектів. Ми надаємо благодійну допомогу по всій території Львівської області і плануємо продовжувати цю діяльність й надалі. У зв'язку з розширенням діяльності виникла необхідність внести зміни до Статуту нашої організації та привести його у відповідність до вимог чинного законодавства України. У який строк ми повідомляємо реєструючі органи про такі зміни і які документи подаємо для цього?

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про благодійництво та благодійні організації” про зміни у статутних документах благодійна організація повідомляє у 10-ти денний термін до реєструючого органу з додаванням відповідних підтвердних документів. Перелік цих документів визначено Положенням про порядок державної реєстрації благодійних організацій, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України № 382 від 30 березня 1998 року.
Відповідно до п. 14 вказаного Положення для внесення змін і доповнень до статуту (положення) благодійної організації до реєструючого органу подаються: - заява, підписана уповноваженим представником; Заяву слід складати у довільній формі, зазначивши в ній ким і коли були затверджені зміни і доповнення до установчих документів організації та який зміст цих змін. В кінці заяви обов'язково перерахуйте і детально опишіть додані до заяви додатки. Заява також повинна бути скріплена печаткою організації. - протокол зборів (з'їзду, конференції) з рішенням про внесення змін і доповнень до статуту (положення). 
В Протоколі зазначте час і місце проведення зборів (з'їзду, конференції), порядок денний, наявність кворуму на проведення зборів (з'їзду, конференції) та на прийняття рішень, результати голосування з питань порядку денного тощо. - матеріали, що підтверджують правомочність зборів (з'їзду (конференції). Йдеться, в тому числі, про необхідність надання копії рішення про скликання зборів (з'їзду (конференції) для перевірки відповідності процедури скликання вимогам Статуту організації. Це може бути також відомість про членство в Організації, якщо участь у зборах (з'їзді, конференції) приймають участь всі члени організації тощо. - текст змін і доповнень, копія статуту (положення) у двох примірниках. 
На виконання вимог Регламенту передачі Міністерством юстиції та його територіальними органами державним реєстраторам даних про юридичних осіб, затвердженого спільним Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства юстиції України № N 23/74/5 від 27 лютого 2007 року до заяви необхідно додати два примірники заповненої Форми №3 - про внесення змін до статутних (установчих) документів юридичної особи (реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи). Реєстрація змін у статутних документах благодійної організації відбувається за місцем її первинної реєстрації. Якщо діяльність Вашої організації поширюється на територію Львівської реєстрація буде здійснюватися Головним управлінням юстиції у Львівські області. 
Також, для уникнення можливих питань щодо дотримання строку повідомлення про внесені зміни можу порекомендувати надіслати повний пакет документів поштою, вклавши їх у рекомендований лист. Заява про внесення змін і доповнень до статуту (положення) розглядається реєструючим органом у двомісячний термін. За результатами розгляду заяви приймається рішення про погодження зазначених змін і доповнень, про що робиться в статуті (положенні) відповідний запис, або про відмову у їх погодженні.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
15 Квітня 2013
15.04.2013 року набрала чинності постанова КМ України № 111 від 11.02.2013 року, згідно якої внесено зміни до Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10.10.2001 року № 1306. Так, зокрема нововеденням стало те, що...
Детальніше
17 Січня 2014
Через рік після набрання чинності Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VI) , Вищий господарський суд України опублікував зміни і доповнення до Інформаційного листа Вищого господарського суду...
Детальніше
Консультації

Добрий день! Я працюю каменярем на будівництві, в період з жовтня по грудень місяць у зв'язку із відсутністю об'єму роботи, я та решта членів моєї бригади не виходили на об'єкт. Чи можна вважати мою відсутність на роботі з поважних причин, викликаною відсутністю об'єму робіт на об'єкті будівництва, для подальшого врегулювання фінансових питань з керівництвом підприємства. Дякую.

Детальніше

Нещодавно на підприємстві, де я працюю, через фінансові проблеми почалося скорочення штату працівників. Керівництво стверджує, що не може скоротити лише вагітних жінок і жінок, у яких діти менше 3 років. Невже це правда і я, скоріше за все, підпаду під це скорочення? Я одна виховую сина десяти років і мій заробіток — це єдиний дохід, який має наша сім'я.

Детальніше
Проекти
Клієнт:
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт" Бориспіль "- Бориспільська об'єднана ДПІ Адвокатська група України представила інтереси Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в Київському окружному адміністративному суді у справі за позовом до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції про стягнення з Державного бюджету України заборгованості по ПДВ...
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Агробудпереробка ЛТД" повернення майна В грудні 2009 року Адвокатська група України представила інтереси ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” у господарській справі про повернення майна. Так, 16 квітня 2008 року між ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” в особі ліквідатора, арбітражного керуючого та ЗАТ “Надбання”, в...
Детальніше