Живу в багатоквартирному будинку і просто потерпаю від шуму. Сусіди згори постійно роблять ремонт: сверлять, дрелять, б'ють стіни. У сусідів збоку син-підліток приводить додому компанії, вони вмикають голосну музику і шумлять. Як їх вгамувати, у мене малі онуки, яким потрібно спати в обід, та й сама я за станом здоров'я потребую тиші і спокою.

Давайте спочатку визначимося з нормами чинного законодавства, які обмежують дій з надмірним рівнем шуму.
Це, перш за все, Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", який забороняє у нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах (а саме, в гуртожитках, жилих будинках, інших будівлях і спорудах, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди, парках, скверах, зонах відпочинку і прибудинкових територіях. ) гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.
Також, слід згадати про Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572 . Відповідно до п. 9 цих Правил у приміщеннях житлових будинків і гуртожитків заборонено:
- голосно співати і кричати, користуватися звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму з двадцять другої до восьмої години;
- проводити у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. Власник, наймач (орендар) приміщення, в якому передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир, житлових приміщень у гуртожитку ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Рівень шуму, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм.
Відповідні норми щодо заборони та обмеження шуму приймаються і відповідними місцевими радами. Так, в Києві діють Правила з дотримання тиші в громадських місцях у місті Києві, затверджені Рішенням Київської міської ради № 40/207 від 26 вересня 2002 року. Ці Правила забороняють у столиці гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, створювати шум при використанні виробничого обладнання та інструментів, піротехнічних виробів, створювати інший шум в будинках, гуртожитках, на вулицях, прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22-00 до 8-00.
Ремонтні та будівельні роботи в житлових приміщеннях заборонено проводити у будні дні з 21-00 до 9-00 та у святкові і неробочі дні впродовж доби.
Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях визначено ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення винних осіб.
Тепер щодо того як вгамувати порушників. Якщо не вдається досягти компромісу, Ви маєте звернутися до Вашого дільничного інспектора міліції, який має прибути за місцем Вашого проживання і скласти адміністративний протокол тим самим зафіксувавши факт порушення громадського порядку. Також Ви можете самостійно звернутися до Вашого місцевого райвідділу міліції і написати заяву, в якій викласти всі відомі Вам факти про порушення тиші у Вашому житловому будинку і попросити притягнути до адміністративної відповідальності в порядку ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення винних осіб.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
23 Квітня 2013
Верховною Радою України 16 квітня 2013 року прийнято за основу та в цілому  проектом Закону України від 18.02.2013 р. № 2313 “Про внесення доповнень до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", автором якого виступив народний депута України  Ігор...
Детальніше
25 Лютого 2014
Міжнародний кримінальний суд діє, що на підставі Римського статуту уповноважений здійснювати юрисдикцію стосовно осіб, відповідальних за найбільш серйозні злочини, що викликають стурбованість міжнародної спільноти та доповнює національні системи кримінального правосуддя - стаття 1 Римського статуту.
Детальніше
Консультації

В моєму будинку газове опалення. Я щомісяця вчасно і в повному обсязі сплачую рахунки за спожитий газ. Але в цьому місяці я був у відрядженні і не встиг вчасно оплатити рахунок в результаті чого мені примусово припинили газопостачання. Як мені вирішити це питання?

Детальніше

Чи можливо продовжити відпустку по догляду за дитиною до досягнення дитиною 6 років?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Житлобуд" 15 ноября 2006 года Адвокатська група Украіни уклала довгострокову угоду з однією з провідних будівельних компаній Украіни Товариством з обмеженою відповідальністю "Житлобуд" про надання юридичних послуг.
Детальніше
Клієнт:
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт" Бориспіль "- Бориспільська об'єднана ДПІ Адвокатська група України представила інтереси Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в Київському окружному адміністративному суді у справі за позовом до Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції про стягнення з Державного бюджету України заборгованості по ПДВ...
Детальніше