Я мати-одиначка, яка самостійно виховує та утримує неповнолітню дитину. З батьком свого синя ми давно розлучені. З дитиною він не спілкується, фінансово жодним чином нам не допомагає. Є можливість відправити сина по оздоровчій путівці в дитячий табір в Болгарію, а колишній чоловік відмовляється дати дозвіл на вивезення дитини за кордон. Чи можна якось уникнути цього і відправити дитину на відпочинок без дозволу батька?

Вимушені констатувати, що з подібною проблемою зіткнулися не лише Ви, але й величезна кількість матерів в нашій країні. Річ у тім, що чинне законодавство України про шлюб та сім'ю надає та захищає рівні права обох батьків не зважаючи на те, як кожним з них виконуються їхні батьківські обов'язки по вихованню та утриманню дитини.

В Україні діють “Правила перетинання державного кордону громадянами України”, затверджені Постановою Кабінету міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року. Відповідно до цих Правил виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі, або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків, при чому у ній повинні бути зазначені держава прямування, час перебування на території цієї держави та у супроводі кого дитина буде там знаходитися. Якщо дитина виїжджає за межі України без батьків у супроводі інших осіб, то така нотаріально посвідчена згода повинна надаватися обома батьками.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших уповноважених осіб здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків лише у таких випадках:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном; у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: - свідоцтва про смерть другого з батьків; - рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; - рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; - рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; - рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; - довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).  

Отже, якщо домовитися з Вашим колишнім чоловіком Вам не вдається, Ви можете захистити свої права та права Вашої дитини в судовому порядку. Ви можете подати позов про позбавлення Вашого чоловіка батьківських прав на підставі того, що він фінансово не допомагає утримувати Вашу дитину, не спілкується з нею, не бере участь у її вихованні, не піклується та не несе за неї відповідальності. Судовий процес може тривати довгий час, він може бути морально виснажливим для Вас та Вашої дитини. Однак, це єдиний спосіб вирішення ситуації, якщо компромісу знайти не вдається.

Переглянути всі консультації
Новини компанії
05 Травня 2007
ТОВ “Адвокатська група України” отримало нагороду за високу якість юридичних послуг в рамках І міжнародної спеціалізованої виставки-форуму “Юриспруденція 2007”
Детальніше
21 Травня 2007
21-24 травня 2007 Арбітражним інститутом при Торговій палаті м. Стокгольма було проведено тренінг на тему Міжнародний комерційний арбітраж: право і практика. Даний практичний семінар був проведений Арбітражним інститутом при Торговій палаті м. Стокгольма для юристів та адвокатів з Росії та...
Детальніше
Консультації

Добрий день! Я вийшла заміж та змінила своє дівоче прізвище на прізвище чоловіка. Підкажіть як тепер замінити мій старий закордонний паспорт на паспорт із вже зміненим прізвищем. Дякую!

Детальніше

Представництво іноземної компанії в Україні бажає оформити на роботу іноземця. Які документи і куди потрібно подавати для дотримання законного порядку при такому оформленні?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
АТЗТ "Вібропрес" 28.11.2008 Господарським судом м. Києва порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника АТЗТ “Вібропрес”. Вказане стало наслідком рейдерського захоплення боржника та неправомірного, фактично безкоштовного, відчуження майна...
Детальніше
Клієнт:
ТОВ "Єдина торгова система-Киев" оскарження податкових повидомлень ДПІ Адвокатська група України представила інтереси ТОВ «ЄТС-Київ», під час оскарження в судовому порядку податкових повідомлень-рішень, винесених ДПІ у Дніпровському районі м.Києва, яким компанії було визначено грошове зобов’язання на загальну суму 5 450 761,00 грн. Податкові...
Детальніше