Свого часу я надав дозвіл на використання адреси належного мені житлового приміщення у якості юридичної адреси для Товариства “NN”, у якій я був одним із засновників. Я прийняв рішення продати належне мені житло. А як бути з юридичною адресою для Організації?

Таке поняття як юридична адреса чинним законодавством України не встановлюється — є поняття місцезнаходження юридичної особи - фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку (ст. 93 Цивільного кодексу України)
Також визначення поняття “місцезнаходження юридичної особи” міститься в Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” - це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. Відомості щодо місцезнаходження юридичної особи містяться в Єдиному державному реєстрі на підставі інформації, наданої під час державної реєстрації юридичної особи. Також інформація щодо місцезнаходження юридичної особи повинна зазначатися в установчих документах юридичної особи. Таким чином зміна місцезнаходження юридичної особи за своєю суттю є зміною до установчих документів юридичної особи, державна реєстрація яких проводиться в порядку, визначеному ст. 29 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. На практиці ця процедура полягає в підготовці та ухваленні змін до установчих документів юридичної особи, оформлення протоколу органу юридичної особи, уповноваженого приймати рішення про зміну місцезнаходження юридичної особи, безпосереднє проведення змін у відповідній райдержадміністрації, відділі статистики, у податковій інспекції, банківській установі, фондах соціального страхування тощо. Також, зазначаю про те, що відповідно до ст. 21 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців” місцезнаходження юридичної особи зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру, а в разі наявності в ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням Виписка з Єдиного державного реєстру не видається. З огляду на вказане вище — завчасно повідомте, будь-ласка, ТОВ, яке використовує адресу належного Вам на праві приватної власності житлового приміщення про Ваш намір продати це приміщення з тим щоб воно мало можливість домовитися з новим власником приміщення або вчинити дії щодо зміни свого місцезнаходження.

 

Переглянути всі консультації
Новини компанії
02 Липня 2014
З 1 липня 2014 року  набули зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" в частині оподаткування доходів фізичних осіб (ПДФО). Так відповідно до внесених змін фактично...
Детальніше
18 Квітня 2013
Українцям доведеться сплачувати новий податок на нерухоме майно, який вступив в силу з 1 січня 2013 року. Відтепер власникам нерухомості, в залежності від розміру житлової площі будуть застосовуватись наступні ставки податку: 
Детальніше
Консультації

Доброго дня! Підприємство ліквідується, ухвалою суду зобовязано голову ліквідаційної комісії передати документи підприємства до архіву. Який порядок передачі документів в архів та у якому вигляді?

Детальніше

Я працюю на підприємстві менеджером з продажу, вже вкотре, керівництво викликає на роботу у суботній день. Підкажіть, чи правомірні його дії?

Детальніше
Проекти
Клієнт:
ТОВ "Агробудпереробка ЛТД" повернення майна В грудні 2009 року Адвокатська група України представила інтереси ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” у господарській справі про повернення майна. Так, 16 квітня 2008 року між ТОВ “Агробудпереробка ЛТД” в особі ліквідатора, арбітражного керуючого та ЗАТ “Надбання”, в...
Детальніше
Клієнт:
Служба автомобільних доріг у Київській області - оскарження акту перевірки КРУ Контрольно-ревізійним управлінням Київської області проведено планову перевірку фінансово господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Київській області за період з 01.06.2008 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки Контрольно-ревізійним управлінням направлено вимогу від...
Детальніше