Перш за все, необхідно чітко з'ясувати з чиєї вини сталося затоплення. Викличте представника ЖЕКу, який обслуговує Ваш будинок, і складіть акт, зафіксувавши в ньому час, місце та ступінь пошкодження належного Вам майна. Окрім того, акт повинен містити детальний опис пошкодженого майна (дефектну відомість). В акті обов'язково поставте дату, повну адресу квартири, ПІБ та посаду особи, яка склала акт. Зберігайте акт у себе доки не буде вирішено питання з відшкодуванням збитків. Якщо є можливість — зафіксуйте пошкодження на фото чи відеозапис.
Після складення акту необхідно буде оцінити шкоду, заподіяну Вашому житлу. Якщо немає фінансової можливості залучити до цього фірму, яка професійно займається вирішенням таких питань — спробуйте це зробити самостійно, принаймні знайдіть чеки на купівлю побутової техніки та будівельних матеріалів, можливо у Вас лишився кошторис на проведення ремонту тощо.
Може з'ясуватися, що затоплення сталося не з вини ваших сусідів (забули закрити кран, давно не міняли сантехніку тощо), а з вини ЖЕКу, що обслуговує Ваш будинок (наприклад, лопнув стояк) і Ваші сусіди також постраждали внаслідок цього. Це дозволить Вам об'єднати зусилля і отримати компенсацію за заподіяну Вам шкоду.
Якщо досягнути згоди не вдається — ви маєте право звернутися до суду, долучивши до позовної заяви всі зібрані Вами докази, а також кошторис на відновлювальний ремонт.
Разом з представником ЖЕКу поспілкуйтеся з сусідами, спробуйте з'ясувати причини затоплення.
Підкажіть, будь-ласка, яку суму потрібно сплатити за реєстрацію всеукраїнської громадської організації.
Я являюсь працівником підприємства, відносно якого порушено справу про банкрутство. У яку чергу відносно решти кредиторів будуть задоволенні мої вимоги, відносно моєї заробітної плати.